Segital mi Speaky mi? Hangi SesliChat odasını tercih etmelisiniz?

Bu konu son zamanlarda SesliChat sistemlerinin yapmış olduğu geliştirmeler ile birlikte fazlasıyla gündeme gelmeye başlamıştır. Seçim konusunda karar vermenize yardımcı olmak adına iki sistemin avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedelim.

SpeakyChat Avantajları;

1 – Düşme ve kesinti problemleri çok nadir yaşanır. Genellikle sadece saldırı olduğunda ve güncelleme yapılırken düşmeler olmaktadır. Altyapısı sağlam olduğundan fazlaca güncelleme olmaması düşme problemini en aza indirmektedir.
2 – SpeakyChat sisteminin kuruluşu 6 yıl gibi bir zamana dayanır. Bu geçmişi sisteme tecrübe, kalite kazandırmıştır.
3 – Yazılımı bu kadar yıldır sürekli geliştirildiği için eksiksiz ve kullanışlıdır. Sorun çıkma olasılığı yok gibidir. Hem göze hem de kullanım kolaylığına hitap eder.

SpeakyChat Dezavantajları;

1 – Ücreti yüksek. Diğer sistemin neredeyse iki katıdır.
2 – Hediye odası yok. Toplantı odasına bile bir oda ücreti ödemek zorundasınız.
3 – Yazılımcıları ulaşılmaz. Sistem hakkında bir konu görüşmek isteseniz tek ulaşabildiğiniz panelcinizdir. Normalde olması gereken de odur. Ama panelci ulaşmak istediği her an yazılımcılara ulaşamamaktadır. Kullanıcı sayısı yeteri kadar fazla olduğu için tabiri caizse doyum noktasında olduğundan fazla umursamamaktadırlar. Arap diye bahsedilen Almalak’a ulaşmak sonra da onunla istediğiniz konuyu görüşmek gerçekten zordur.

Segital eartChat Avantajları;

1 – Fiyatı çok ucuz. Speaky sisteminin neredeyse yarısı.
2 – Oda hediyeleri var. Hatta 3 oda hediye ediyor. Toplantı, konferans ve sorgu odaları hediye. Toplantı hepimizin bildiği görevlilerin toplanıp toplantı yaptığı, kullanıcıları toplantıya çek komutu ile çekip görüşme yapılan oda. Konferans odası ikiden fazla kişinin aynı anda mikrofon alabildiği konferans görüşme odası. Sorgu odası ise bir kullanıcı banlandığında kullanıcı siteye girmek istediğinde otomatik olarak düştüğü sorgulama odası. Diğer odalarda banlı iken sorgu odasında bansız olarak sorgulanabilmekte. Dolayısıyla yetkililer için büyük bir kolaylık sağlamakta.
3 – Özellikleri daha fazla ve sürekli geliştiriliyor.
4 – Çatıda iken geneli açmadan yazı yazabilme özelliği.
5 – Çatıdayken yazdığında kendi yetkisinden düşük yetkililerden ve userlerden gizlenme yöntemi. Bu kişilere yazı yazma kısmında görünen rumuz soru işareti şeklinde görünür.
6 – Çatıdayken mikrofon alabilme özelliği. Çatıda iken mikrofon alındığında diğer kullanıcılar yukarıda sadece bir boşluk görürler. Konuşma butonu ise “Konuşuluyor” şeklindedir ve alınamaz.
7 – Kullanıcılar menüsü daha geliştirilmiştir. Menüden bakıldığında diğer odada mikrofonun kimde olduğunu bile görebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların hangi işletim sistemini kullandığını bile gösteriyor.
8 – El kaldırıldığında görünen el işareti tamamen özelleştirilebilir. Yani el işaretinin görüntüsünü kendiniz listeden değiştirebiliyorsunuz.
9 – Yazılımcıları tamamen ulaşılabilir. Kullanıcı sorunlarında panelci kısa sürede yazılımcılara ulaşabilir ve sorunu düzelttirebilir. Bu kolay ulaşım sayesinde sistemin sorunları çabucak giderildiği gibi aynı zamanda da fazlaca geliştirilmesinin en güzel yolu.
10 – Görünüm diğer sistemlere benzediği ve fark görülmediği için yabancılık çekilmiyor. Kullanım aynı ama özellik fazla.
11 – Türk sistemidir. Yazılımcılardan yabancı ortak bulunsa da bir Türk sistemidir. Bu yüzden söylenmek istenenler birebir çok daha rahat görüşülebiliyor.

Segital eartChat Dezavantajları;

1 – Düşme problemleri bazen sık yaşanabiliyor. Bu problemin sebeplerinden en önemlisi kendisini sürekli geliştirdiği ve yenileme çalışmaları yaptığı için çoğu güncellemede düşmeler yaşanabiliyor.
2 – Sistem kuruluşu çok eski değil.
3 – Panel özelliklerinde bazen küçük problemler çıkabiliyor. Activex veya bilgisayar donanım uyumsuzlukları gibi. Sistem bazı bilgisayar donanımlarını ayarlamakta zorlanabiliyor (kamera ve ses kartı ayarlama yapılması gibi). Ama biraz önce avantajlarda bahsedilen yazılımcıya kolayca ulaşılması bu dezavantajı ortadan kaldırıyor. Çünkü problemi uzak masaüstü ile bağlanıp çözmeyi bile yapıyorlar.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Umarım site yaptırırken bu makalem size yardımcı olur.

Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için çekinmeden bize ulaşabilirsiniz.

SesliChat.net.tr
Ömer KEKLİK
MSN: omer@plusteknoloji.com
ePosta: bilgi@seslichat.net.tr
Mobil Tel: 0555 301 76 78

 


1 Mesaj

  1. Fiyati Pahalı Olsun Hediye Oda Vermesinler Kalite Farkından Speakychat ..

Konuya Yorum Yaz


PlusTeknoloji