SesliChat Nedir?

SesliChat nedir?

Sesli Chat, Google’da en fazla aranan kelimelerden bir tanesidir. Sesli Sohbet sitesine giren kullanıcıların hem kameralı hem de sesli bir şekilde iletişim kurabilmelerini sağlamaktadır. SesliChat sohbet sistemine mikrofonsuz olarak giriş yapılabilir. Bu şekilde sohbet odasında karşı tarafın sesini duyarken, kendisi konuşma butonuna tıkladığında karşı tarafa sesini duyuramaz. Ama zaten illa sohbet etmesi, sesini duyurması da gerekmemektedir. Sesli Sohbet sitelerine giren kullanıcıların bir çoğu da müzik dinleme amacıyla giriş yapmaktadır. Hatta kullanıcılar arasında “Radyo” olarak nitelendiren kişileri görebilirsiniz.

Sesli Sohbet özelliklerini kısaca sıralayalım;

1. Sesli bir şekilde iletişim kurulabilir. Genel odalarında telefon gibi karşılıklı görüşme olanağı olmasa da sonraki maddelerde bu amaçlı kullanılabilen odası olduğundan bahsedeceğiz.
2. Kameralı bir şekilde iletişim kurulabilir. Sisteminize bağlı bir Webcam olması kameralı sohbet etmenize olanak sağlanması için yeterlidir. Speaky ve Segital Sesli Sistemleri  bu Web kamerasını otomatik olarak tanır. Size sadece Camera butonuna tıklamak kalır.
3. Özel oda sistemi. Özel oda sayesinde biraz önce bahsettiğimiz karşılıklı telefon gibi görüşme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için ayrıntılı bilgiyi daha sonraki açacağımız konulardan ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
4. Animasyon .GIF uzantılı resim paylaşım özelliği. Animasyon resimler kullanarak duygularınızı çok daha iyi bir şekilde karşı tarafa belli edebilirsiniz. Örneğin duygusal bir müzik dinlerken çiçek ve duygusal animasyonları kullanarak karşı tarafa hediyeler gönderebilirsiniz. Veya hareketli tarzda müzikler dinlerken dans eden hareketli resimleri kullanabilir ortamdaki coşkuyu daha da artırabilirsiniz. Bunun gibi bir çok yoğun duyguyu animasyon seslichat resimleri ile daha da belirgin hale getirerek çok daha güzel ortamlar oluşturabilirsiniz.
5.  FlashNick özelliği. Sisteme giriş yapan kullanıcılara site sahibi veya yetkililer tarafından verilebilen hareketli Flash Nick adı verilen, rumuzunda sadece basit bir yazı yerine canlı ve çok güzel gösteren renkli resimli rumuzlardır. Özel programlar ile hazırlanan bu .GIF uzantılı (.JPG, .JPEG, .PNG gibi uzantılarda dahil) resimlerle kullanıcılarınıza daha fazla değer katıyor ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayabiliyorsunuz.
6. Gelişmiş BAN özellikleri. Sistemde çok gelişmiş banlama özellikleri mevcuttur. Bir kullanıcıyı çok çeşitli şekillerde banlayabilirsiniz. Örnek olarak IP BAN, HDD BAN, Nick BAN şeklinde önemli yasaklama şekilleri vardır. Rumuz banlama, IP BAN ve diğer ban şekilleri konusunda ayrı bir makale yayınlanacaktır. Bu konuda da oradan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
7. Filtreleme ve kelime yasaklama özellikleri. Sistemde bazı kelimeleri filtreleyerek yazılan kelimenin karşılığında farklı bir kelime olarak çıkmasını sağlayabilir veya tamamen o kelimenin görünmez olmasını sağlayabilirsiniz.
8. Çatı (Görünmez olma) özelliği. Bu sohbet sistemlerinde “Çatıya Çıkma” adı verilen görünmez olma özelliği kullanılabilmektedir. Bu özelliği kullanmak için ya site sahibi veya yetkili olmanız gerekir. Bu konuda girdiğiniz site sahibi veya yetkililerinden bilgi alabilirsiniz. Bahsedilen “Çevrimdışı” olma özelliğinde bir üst düzey yetkili tüm alt düzey yetkilileri çatıda görme yetkisine sahiptir.

SesliSistem özellikleri bu saydığımız özelliklerin çok daha fazlasını kapsamaktadır. SesliChat.net.tr olarak Sesli Chat konusunda bilinmesi gereken ve merak edilen tüm konularda sürekli güncel bir şekilde makale yayınlayacağız.

Bu sitede yazılanlar tamamen SesliChat.net.tr yetkilileri tarafından özgün olarak hazırlanmaktadır. Bu yazılan bilgilerin aynısını başka bir sitede görmeniz o sitenin SesliChat.net.tr’den bilgileri kopyaladığını (çaldığını) gösterir. Bu durumda lütfen bizi bilgilendirin. Bu siteler ve kişiler hakkında gerekli hukuki işlemler başlatılacaktır.

SesliChat.net.tr Yönetimi
Ömer KEKLİK

Bize musteri.seslichat.net.tr adresindeki Plus Destek üzerinden canlı olarak görüşebilir, 0555 301 76 78 numaralı telefonu arayarak veya omer@plusteknoloji.com serdar@plusteknoloji.com adreslerini MSN kişisel listenize ekleyerek ulaşabilirsiniz.


1 Mesaj

  1. idris önal

    buraya girmek istiyorum bir türlü giremedim yardımcı olurmusunuz prosüdür nedir üyelik ücretlimi

Konuya Yorum Yaz


PlusTeknoloji